naprawa pralek Gdańsk

Naprawianie pralki, która wibruje, trzęsie się lub chodzi

Kiedy pralka pracuje, szczególnie podczas wirowania, może gwałtownie się potrząsać lub wibrować, często tak bardzo, że pralka chodzi. Może to być widoczne, jeśli masz pralkę o wysokiej wydajności, która ma szybszy cykl wirowania niż maszyny ładowane od góry. Chodzące maszyny są bardzo niebezpieczne, ponieważ mogą odłączyć się od przewodów wodnych lub kanalizacyjnych, mogą też naprężyć przewód zasilający i spowodować pożar w instalacji elektrycznej. Wtedy będzie potrzebna naprawa pralek Gdańsk.

Upewnij się, że maszyna jest wyważona

Być może Twoja maszyna wymaga ponownego wyważenia. Użyj poziomicy, aby ocenić poziom maszyny z boku na bok i z przodu do tyłu. Ponownie wypoziomuj maszynę, obracając nogi maszyny w górę lub w dół. W przeciwieństwie do suszarki, która ma tylko dwie regulowane nóżki z przodu, większość pralek ma cztery regulowane nóżki.
Poziomicę przyłóż do boku pralki, aby sprawdzić równowagę

Dokręć wszelkie paski łączące

W przypadku zestawów pralko-suszających, paski łączące mogły się poluzować, powodując gwałtowne wstrząsy urządzenia. Może to być niebezpieczna sytuacja, ponieważ suszarka może spaść z pralki. Dociągnij paski łączące lub w razie potrzeby wymień paski. Pasek łączący naciągnięty w przypadku pralki i suszarki piętrowej.

naprawa pralek Gdańsk

Upewnij się, że ładunek jest zrównoważony

Klasyczną i najłatwiejszą do naprawienia przyczyną trzęsącej się pralki jest niezrównoważony wsad. Owiń długie i ciężkie przedmioty wokół centralnego mieszadła, tak aby nie były zgrupowane po jednej stronie. Przenieś duże przedmioty na drugą stronę równie dużych przedmiotów.
Ubrania w pralce przesunięto na bok, aby zapewnić równowagę wsadu

Rozważ podkładkę antywibracyjną

Rozważ zakup podkładki antywibracyjnej. Niezależne testy wykazały, że podkładki o grubości 3 cali doskonale tłumią drgania i wibracje.2 Podkładki antywibracyjne, choć nie są niedrogie, mogą być cennym narzędziem ograniczającym przenoszenie wibracji pralki na podłogę w domu.
Podkładka antywibracyjna podniesiona, aby zapobiec drganiom pralki

Kiedy wezwać profesjonalistę

Naprawa pralki Gdańsk może być zbyt trudna i tylko specjalista zajmujący się naprawą urządzenia może zdiagnozować problem, uzyskać i zainstalować odpowiednie części. Wszelkie podjęte działania mogą potencjalnie spowodować większe obciążenie maszyny i uszkodzenie większej liczby części. Błędy w kodzie mogą oznaczać coś prostego lub mogą oznaczać, że potrzebujesz nowych czujników. To, co uważasz za drobne piski, to tak naprawdę wewnętrzne zniszczone lub skorodowane mechanizmy, które wymagają wymiany. Zadzwoń do renomowanego specjalisty od naprawy urządzeń AGD, który zajmuje się wszystkimi typami pralek, ale nie popełniaj błędu i nie wzywaj hydraulika, który specjalizuje się w naprawie rur doprowadzających wodę i odpływów.

Czy warto naprawiać pralkę?

Jeśli Twoja maszyna wymaga generalnego remontu, takiego jak nowy silnik, skrzynia biegów, a nawet nowa wanna, możesz rozważyć zakup nowego urządzenia. Ogólna zasada jest taka, że jeśli naprawa będzie kosztować ponad połowę ceny nowego urządzenia, najlepiej kupić nową pralkę.

Ile kosztuje naprawa pralki?

Proste lub umiarkowane naprawy pralki mogą kosztować średnio od 100 do 400 dolarów, włączając robociznę i części, w zależności od rodzaju i złożoności pralki.3

Jaka jest średnia żywotność pralki?

Nowoczesne pralki działają średnio od 10 do 13 lat, ale niektóre mogą wytrzymać nawet 15 lat. To zależy od marki i tego, jak dobrze jest utrzymany.

Skąd mam wiedzieć, że moja pralka wymaga wymiany?

Jeśli żywotność Twojej pralki osiąga górny limit żywotności i nie radzi sobie zbyt dobrze ze swoją pracą, być może będziesz potrzebować nowej pralki. Jeśli wanna jest pęknięta i przecieka, porzuć ją. Jeśli już to naprawiłeś, a problem nadal występuje lub pojawił się nowy, udaj się do sklepu ze sprzętem AGD.