Narzędzia i maszyny rolnicze.

Rolnictwo jest jednym z najważniejszych filarów indyjskiej gospodarki, który w znacznym stopniu przyczynia się do tworzenia większości dochodów obywateli kraju, bezpośrednio lub pośrednio. Jednak właściwy rozwój indyjskiego rolnictwa rozpoczął się pod koniec lat 60. Zauważalny rozwój przemysłu rolniczego rozpoczął się wraz z produkcją i powstaniem przemysłu narzędzi traktorowych.

W tym krótkim artykule poznamy domenę narzędzi rolniczych, które można wykorzystać wraz z ciągnikiem do prac rolniczych w polu.

Różne rodzaje narzędzi i sprzętu do ciągników, które są używane w rolnictwie wraz z ciągnikiem, to:

Rotawator

Rotawtor jednym z narzędzi uprawowych jest nowoczesną maszyną rolniczą służącą do spulchniania, mieszania i napowietrzania gleby oraz zwiększania jej zawartości tlenu, co czyni ją lepszą do siewu i zbioru. Wóz asenizacyjny zbudowany jest z zespołu łopatek lub wirników połączonych z silnikiem, który podczas obracania się przebija glebę.

Kultywator

Kultywator to ważna maszyna używana jak pług, który rozbija glebę na drobne cząstki, dzięki czemu nadaje się do wysiewu nasion przed zbiorami i zabija chwasty. Ten traktor Narzędzie to zestaw metalowych cierni, które poruszają się po ziemi i działają.

Pług

Pług jest jednym z najstarszych, podstawowych i podstawowych urządzeń uprawowych, który przypomina tradycyjny sprzęt rolniczy używany w starożytności i działa tak samo. Pług jest kolejnym narzędziem ciągnika i jest jednym z najważniejszych narzędzi, które kruszą i obracają glebę. Zapobiega również i kontroluje chwasty.

Brona

to rodzaj ulepszonego narzędzia używanego do orania pól. Po wykonaniu podstawowych prac uprawowych przez pług, brona, sprzęt do uprawy wtórnej, przecina glebę na górnej powierzchni. Brona jako narzędzie do ciągnika, w przeciwieństwie do pługa, rozbija bryły i czyni glebę idealną do siewu i innych celów których podaje nam  producent maszyn rolniczych.

Siewnik lub siewnik bez orkowy
Siewniki talerzowe są najczęściej używane na obszarach, gdzie erozja gleby jest dużym problemem. Pozwala rolnikom sadzić nasiona na równych odległościach i głębokościach bez powodowania jakichkolwiek zakłóceń w glebie. Dlatego są one również znane jako siewniki bezorkowe. Za pomocą siewników talerzowych rolnicy mogą wysiewać nasiona prawie każdego rodzaju nasion.
Niwelatory terenu

terenu są również jednym z powszechnie stosowanych urządzeń w rolnictwie. Gdy chodzi o przygotowanie całej nowej ziemi pod uprawę lub wyrównanie gruntu po zbiorach, niwelator pomaga rolnikom w wyrównaniu terenu i uzyskaniu gładkiej powierzchni.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *