JAKI JEST WŁAŚCIWY SPOSÓB NA POZBYCIE SIĘ ŚCIEKÓW?

Ścieki są naturalnym produktem ubocznym wielu udogodnień, z których korzystamy. Od wody odprowadzanej z prysznica po spływającą z dróg, każdy w jakiś sposób przyczynia się do powstawania ścieków. Ale co z tym wszystkim robimy?

CZYM DOKŁADNIE SĄ ŚCIEKI?

Mówiąc najprościej, ścieki to odpady płynne. Pochodzi ze spłukiwania toalety, brania prysznica, zmywania naczyń lub robienia prania w środowisku mieszkalnym. Z komercyjnego punktu widzenia jest to produkt uboczny produkcji żywności i napojów, wydobycia ropy i gazu lub innych procesów przemysłowych. Każda zużyta woda, której nie można ponownie spożyć lub użyć, jest uważana za ścieki.

Ścieki to głównie woda, z niewielką liczbą innych zanieczyszczeń, takich jak ludzkie odchody, azot, fosfor, żywność, mydła i detergenty. Ścieki muszą być transportowane do oczyszczalni ścieków , albo przez system kanalizacyjny, albo przez firmę odprowadzającą ścieki, aby usunąć zanieczyszczenia i uwolnić oczyszczoną wodę z powrotem do lokalnych zbiorników wodnych.

POZBYCIE SIĘ ŚCIEKÓW MIESZKANIOWYCH

W przypadku użytkowników domowych posiadających kanalizację pozbycie się ścieków jest tak proste, jak spłukanie toalety lub spuszczenie wody z wanny. Ścieki trafiają do kanalizacji, a następnie do oczyszczalni.

Załóżmy, że zamiast tego jesteś na studni i szambie . W takim przypadku ścieki wpływają do szamba, gdzie odpady stałe osadzają się na dnie, a szumowiny unoszą się na wierzchu. Ścieki opuszczają szambo i przenikają do gleby, która filtruje zanieczyszczenia.

Twoim zadaniem jest zapewnienie regularnego serwisowania i kontroli szamba, aby zapobiec przedostawaniu się wysokich poziomów azotu i fosforu do wód gruntowych. Chcesz również upewnić się, że nie spłukujesz niektórych przedmiotów , takich jak żywność, chemikalia i tłuszcz kuchenny.

USUWANIE ŚCIEKÓW KOMERCYJNYCH

Salony piękności, myjnie samochodowe lub sklepy spożywcze to niektóre firmy, które wytwarzają ścieki. Te ścieki komercyjne są zgodne z podobnymi wytycznymi jak ścieki mieszkalne. Jeśli powierzchnia handlowa jest podłączona do kanalizacji, woda będzie transportowana do stacji uzdatniania w celu usunięcia zanieczyszczeń. W przypadku lokalizacji komercyjnych na studni i szambie szambo będzie oczyszczać ścieki, o ile jest odpowiednio konserwowane.

Komercyjne szamba wymagają profesjonalnej obsługi z zaawansowanym certyfikowanym doświadczeniem i wiedzą wykraczającą poza to, co jest wymagane do obsługi klientów indywidualnych.

Jeśli Twoja firma potrzebuje pompowania osadników tłuszczu , wywozu luzem płynnego szlamu, otwarcia linii kanalizacyjnej , czyszczenia dołów myjni samochodowej lub innych usług septycznych!

OSADNIKI OCZYSZCZALNI

Kiedy woda dociera do oczyszczalni, przechodzi różne procesy w celu usunięcia zanieczyszczeń. Ostatecznie zanieczyszczenia te gromadzą się w osadnikach, tworząc warstwę szlamu na dnie zbiornika. Zbiorniki te, wraz z komorami fermentacyjnymi, filtrami piaskowymi i piaskownicami, muszą być od czasu do czasu czyszczone z osadu.

Firma transportująca ścieki spełniająca wszystkie obowiązujące przepisy, powinna odpowiednio oczyścić i zutylizować odpady w tych zbiornikach. Dzięki najnowocześniejszym urządzeniom o wysokiej próżni, większym cysternom i certyfikowanym załogom.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *