Jak poznać czy szambo jest pełne?

Posiadanie szamba wiąże się z pewnymi obowiązkami. Jeśli chcesz, aby Twój dom i hydraulika działały prawidłowo, musisz upewnić się, że szambo jest dobrze utrzymane. Ważne jest, aby monitorować poziomy septyczne, aby wiedzieć, kiedy zbiornik musi zostać opróżniony. Ale na jakie znaki należy zwracać uwagę? Oto jak stwierdzić, kiedy szambo jest pełne.

ZROZUMIENIE POZIOMÓW ŚCIEKÓW

Kiedy spojrzysz na poziomy ścieków, istnieją trzy definicje tego, co może oznaczać pełny zbiornik:

  • Normalny poziom – Twój szambo zawsze będzie miał pewną ilość płynu, zwykle około 8 ”- 12” od górnej części zbiornika. Normalny poziom oznacza, że ​​zbiornik jest napełniony do ilości, do której został zaprojektowany. Zawory wlotowe i wylotowe umożliwią bezproblemowy przepływ odpadów i ścieków do i z szamba. Jeśli odpady pozostają poniżej rury wylotowej, twój zbiornik ma normalny poziom.
  • Nagromadzenie szlamu – Nagromadzenie odpadów w zbiorniku jest normalnym procesem. Gdy szlam i ciała stałe zajmują 1/3 pojemności roboczej zbiornika, wymagane jest odpompowanie. Na poziomie 1/3 ścieki zwykle nadal wpływają do drenażu, ale osad może zacząć wpływać na jakość wysyłanych ścieków.
  • Wysoki poziom – może nadejść punkt, w którym pole odwadniające przestanie przyjmować wodę. Gdy tak się stanie, woda cofnie się do zbiornika przelewowego. Jeśli wygląda na to, że ścieki wodne znajdują się powyżej rury wylotowej, poziomy są zbyt wysokie i należy sprawdzić i przepompować zbiornik.

JAK DŁUGO TRWA NAPEŁNIANIE ZBIORNIKA?

Czas potrzebny do napełnienia szamba zależy od kilku czynników, takich jak wielkość zbiornika i liczba osób mieszkających w gospodarstwie domowym. Szumowiny i szlam nigdy nie powinny przekraczać 1/3 pojemności roboczej w jakimkolwiek szambie. Zazwyczaj będziesz potrzebować odpompowania co dwa lata w oparciu o rodzinę o normalnym użytkowaniu.

SKONTAKTUJ SIĘ Z FIRMĄ W SPRAWIE POMPOWANIA SZAMBA

Czy Twój system septyczny wymaga serwisu? Jako największy dostawca szamba, oferujemy wyjątkową rutynową i doraźną opiekę. Upewnij się, że Twój system działa płynnie dzięki regularnej konserwacji szamba.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *