Jak chronić się przed uszkodzeniami kontenerów.

Jak długo powinienem przechowywać zdjęcia moich pojemników?

Jako zasada:

  •  Producent kontenerów eksportowych należy zachować te zdjęcia do czasu, aż ładunek bezpiecznie dotrze do miejsca przeznaczenia i zostanie odebrany przez odbiorcę.
  • W przypadku kontenerów importowych należy zachować te zdjęcia do czasu bezpiecznego powrotu ładunku do magazynu.

Podczas obsługi pojemników upewnij się, że odbywa się to bezpiecznie i prawidłowo oraz utrzymuj ogólną czystość swoich pojemników przed przekazaniem ich następnej stronie.

Rocznie transportuje się setki milionów kontenerów . Niektóre podróże ładunku przez ocean mogą być długie, a istnieje wiele rodzajów ładunków i towarów, które z biegiem czasu mogą znajdować się w kontenerze. Bardzo ważne jest, aby  kontenery handlowe były odpowiednio czyszczone. Obejmuje to odkażanie pojemnika między wysyłkami i przestrzeganie zasad higieny podczas korzystania z pojemnika. W rzeczywistości wielu przewoźników i spedytorów oczekuje, że  kontenery biurowe będą odpowiednio czyszczone.

Bez czyszczenia pojemnik mógłby pomieścić ogromne zanieczyszczenia niebezpiecznymi substancjami, takimi jak pleśń, bakterie, grzyby, brud i kurz. Nieleczona może być szkodliwa dla ładunku i załogi, która wchodzi w kontakt z kontenerem. Dlatego sprzątanie jest niezbędne. Obejmuje to czyszczenie obszaru wewnętrznego i zewnętrznego. Zwykle w grę wchodzi myjka ciśnieniowa . A osoby czyszczące kontener chronią się rękawiczkami, maseczkami i goglami.

Zazwyczaj pojemniki można czyścić specjalnymi środkami czyszczącymi zawierającymi chemikalia. Problem polega na tym, że chemikalia mogą być szkodliwe dla ludzi i środowiska. Dlatego wielu sprzątaczy stosuje czyszczenie suchym lodem jako alternatywę. Przewoźnicy szukają także innych alternatyw, które są przyjazne dla środowiska.

Po otrzymaniu oferty frachtu morskiego przewoźnik powinien zapewnić czysty kontener do użycia. Jeśli jednak Twój ładunek opuści kontener w stanie brudnym, może zostać naliczona dodatkowa opłata na pokrycie kosztów sprzątania.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *